‌تولید و ساخت کلاسیفایر با دستگاه برش لیزری

با اینکه در کشور ما خدمات تصفیه آب و فاضلاب ارائه می‌شود ولی همچنان بخشی از آب آشامیدنی کشور با دانه‌های ریز یا شن و ماسه آلوده شده است. وضعیت آب غیر آشامیدنی که در صنایع گوناگون مورداستفاده قرار می‌گیرد، از آب آشامیدنی بدتر است و مقدار زیادی شن و ماسه یا دانه‌های ریز در آن وجود دارد. مصرف آبی که دارای ذرات جامد است، آسیب‌های جدی به تجهیزات صنعتی و قطعات آن‌ها وارد می‌کند. برای جلوگیری از تحمیل هزینه‌های تعمیر، یکی از تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب که کلاسیفایر نام دارد، به کمک صاحبان صنایع آمده است.

بسیاری از ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی به آب نیاز دارند و کیفیت آب می‌تواند روی عملکرد آن‌ها اثر بگذارد. آبی که دارای ذرات جامد مانند شن و ماسه است، به قطعات داخلی ماشین‌آلات یا بدنه فلزی آن‌ها آسیب می‌رساند و کارکرد این تجهیزات را با اختلال مواجه می‌کند. برای پیشگیری از فاجعه‌های صنعتی ناشی از آب سخت، دانه‌گیرها ساخته می‌شوند. این تجهیزات ذرات جامد را از آب جدا می‌کنند و با پیشگیری از آسیب به ماشین‌آلات، منجر به کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری می‌شوند.

کلاسیفایر چیست و چگونه کار می‌کند؟

دانه‌گیر یا کلاسیفایر یکی از ساده‌ترین و مهم‌ترین تجهیزات صنعتی است که برای جدا کردن دانه‌های ریز یا شن و ماسه از آب کاربرد دارد. این وسیله با استفاده از نیروی گریز از مرکز و با صرف حداقل انرژی، کار پاک‌سازی و تصفیه آب را انجام می‌دهد. هر Grit Classifier با توجه ‌به کیفیت تولید می‌تواند تا 95 درصد راندمان داشته باشد که برای یک قطعه صنعتی عملکردی عالی محسوب می‌شود.

هر کلاسیفایر مارپیچی با چرخش نقاله شرایطی را فراهم می‌کند که دانه‌های سنگین و درشت ته‌نشین شوند. مواد آلی در قیف سرریز این وسیله که سرعت بالایی دارد، از آب جدا می‌شوند و در آخر یک آب فاقد مواد سخت و درشت وارد چرخه صنعتی یا تصفیه آب می‌شود.

کلاسیفایر در ابعاد متنوع و با ظرفیت‌های گوناگون مخزن تولید می‌شود. دلیل تنوع بالای این محصول، پاسخگویی به نیاز صنایع مختلف با توجه ‌به حجم فعالیت صنعت است. اندازه ماشین‌آلات صنعتی از دیگر مواردی است که روی ابعاد و ظرفیت دانه‌گیرها اثر می‌گذارد. توان و قدرت هر Grit Classifier با مشخصات فنی الکتروگیربکس آن مشخص خواهد شد. در آخر کیفیت فلز بدنه تعیین‌کننده دوام و طول عمر دستگاه یا هزینه تولید آن خواهد بود. نحوه عملکرد این وسیله به شرح زیر است:

  1. ورود آب از طریق دریچه دستگاه

  2. چرخش نقاله حلزونی و ایجاد نیروی گریز از مرکز

  3. دوران آب دور نوار نقاله

  4. جدا شدن ذرات و دانه‌ها از آب

  5. خروج آب بدون شن و ماسه از دستگاه

کاربردهای انواع Grit Classifier در صنایع
کاربردهای انواع Grit Classifier در صنایع

چرا Grit Classifier ساخته‌شده با دستگاه‌های برش لیزری بهتر است؟

دستگاه‌های برش لیزری با متمرکز کردن اشعه یا نور در یک نقطه، نیروی لازم برای برش انواع فلزات را ایجاد می‌کنند. قدرت بالای برش در این تجهیزات منجر به دقت بالا در برش قطعات فلزی می‌شود و کیفیت تولید تجهیزات صنعتی را بالاتر می‌برد. ساخت قطعات Grit Classifier با دستگاه لیزر ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر از ساخت آن با روش‌های سنتی است که باعث کاهش قیمت کلاسیفایر می‌شود.

در روش‌های سنتی برش فلزات، نیروی انسانی با کمک دستگاه‌های دستی، کار برش فلزات را انجام می‌داد؛ در نتیجه احتمال خطا در اندازه‌گیری یا کاهش کیفیت برش وجود داشت. در برخی شرایط فلزاتی که با روش سنتی برش خورده‌اند، سطحی ناصاف دارند و قرار دادن آن‌ها در کنار سایر قطعات دشوار خواهد بود. دربرش‌های لیزری برخلاف روش‌های سنتی دستگاه برش‌دهنده هیچ تماس مستقیمی با فلز ندارد؛ در نتیجه فلز آسیب نمی‌بیند و کیفیت آن حفظ می‌شود.

هر کلاسیفایر از یک بدنه، نوار نقاله و الکتروگیربکس تشکیل شده است که بیشتر بخش‌های این قطعات از فولاد ضدزنگ ساخته می‌شوند. فولاد ضدزنگ به کیفیت و مقاومت بالا شهرت دارد که برش آن به روش سنتی را با مشکل مواجه می‌کند. در برش لیزری تمامی مراحل به‌صورت خودکار و بدون دخالت نیروی انسانی هستند. در نتیجه حتی فولاد ضدزنگ نیز بدون کوچک‌ترین مشکل و در زمانی کوتاه برش می‌خورد.

کاربردهای دانه‌گیر تصفیه‌کننده آب
کاربردهای دانه‌گیر تصفیه‌کننده آب

سفارش تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب از شرکت لیزر پرند

برای ساخت انواع کلاسیفایر روش‌های گوناگونی وجود دارد که بهترین آن‌ها استفاده از دستگاه‌های برش لیزری است. برش با دستگاه‌های لیزری باعث دقیق بودن ابعاد قطعات دانه‌گیر می‌شود و کیفیت بالا را به این وسیله هدیه می‌کند. مجموعه لیزر پرند با استفاده از به‌روزترین دستگاه‌های برش لیزری و استفاده از تخصص بهترین مهندسان کشور، انواع دانه‌گیر را تولید و به بازار عرضه می‌کند.‌ برای دریافت اطلاعات بیشتر یا ثبت سفارش از شماره‌های موجود روی سایت برای تماس با کارشناسان ما در مجموعه لیزر پرند استفاده کنید.