برش لیزری آهن

همانطور که می دانید برش لیزر در صنایع گوناگونی و در بخش ها با مقیاس های متفاوتی در جهت برش و شکل دادن به آلیاژ های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه برش لیزری به دلیل سرعت و دقت بالایی که دارد از رایج ترین و محبوب ترین روش ها برای برش به کار میرود، زیرا علاوه بر اینکه با استفاده از این روش برش می توانید در زمان صرفه جویی کنید، هزینه های جاری شما نیز کاهش می یابد.

در این روش دستگاه به نیروی زیادی احتیاج ندارد و تنها یک اپراتور می تواند دستگاه را هدایت و کنترل کند. مجموعه ی پرند با سابقه ای درخشان در زمینه ی برش انواع فلزات با روش ها و دستگاه های متنوع توانسته است نظر مثبت بسیاری از مشتریان خود را جلب کند. در این مقاله قصد داریم شما را با روش های کاهش هزینه های جاری برش لیزر آشنا کنیم، تا انتها با ما همراه باشید.

برش لیزری کم هزینه
برش لیزری کم هزینه

برش لیزری چیست؟

فرآیند برش لیزر در واقع سوراخ کردن مواد و ذوب کردن آن ها توسط پرتو لیزر می باشد. این دستگاه توسط برنامه کنترل می شود و در نهایت خروجی آن سازه هایی یک شکل با یک اندازه و با کمترین ضایعات می باشد. این روش از بهترین روش های برش در محیط های صنعتی به شمار می آید، چرا که برش لیزری ورق با این روش ضایعات را به حداقل امکان می رساند.

چرا باید از افراد خبره در این کار کمک بگیرید؟

زمانی که در یک کار کوچک و حتی یک پروژه نیازمند برشی دقیق هستید انجام برش به روش های متفاوت و قدیمی توسط خود افراد از اولین ترین ایده هایی می باشد که به ذهن شما خطور می کند، چرا که فکر می کنید برش لیزری نیازمند سرمایه گذاری های گران قیمت می باشد.

در این مواقع می توانید به راحتی پروژه های خود را به شرکت های با تجربه که در این عرصه فعالیت می کنند بسپارید تا با صرف کمترین هزینه انواع فلزات خود را با روش لیزری برش و شکل دهید. دستگاه های برش لیزری علاوه بر اینکه گران قیمت هستند، دارای ابعاد بزرگی نیز می باشند، که این دلیل از اصلی ترین دلایل برای سپردن پروژه ی خود به شرکت ها است، زیرا بسیاری از شرکت ها و کارگاه ها علاوه بر سرمایه فضای کافی نیز برای نگهداری از دستگاه ها ندارند. مشتریان گرامی در شهر پرند می توانند برش انواع فلزات خود را به مجموعه ی پرند بسپارند، تا با کمترین هزینه و بهترین کیفیت فلزات خود را برش دهند.

برش لیزری چیست
برش لیزری چیست

روش های کاهش هزینه های برش لیزری

1. طراحی یک نمونه ی اولیه

اگر در زمینه ی برش و ارسال اولین طرح های خود به دستگاه تازه وارد هستید، نتیجه ی برش شما مقداری چالش برانگیز است. برای اینکه از هزینه های ناشی از پرتی و ضایعات محصولات خود جلوگیری کنید، بهترین راه این است که در ابتدا طرح اولیه ی خود را به صورت دیجیتالی یا کاغذی بسازید. پس از اینکه ماکت شما آماده شد اینک درک طراحی ظاهری محصولی که می خواهید برش دهید برایتان آسان تر است.

2. دسته بندی پروژه ها قبل از ارسال به دستگاه

دسته بندی یک روش بسیار کاربردی برای جلوگیری و کاهش ضایعات در برش لیزری می باشد. در این مرحله باید قطعات را به صورت خوشه ای قرار دهید تا نتیجه ی نهایی بهتری حاصل شود. این عمل باعث می شود تا مسیری را که باید دستگاه برش برای هر برش طی کند را کاهش دهد.

3. ارزیابی نوع ورق و ضخامت آن

همانطور که می دانید لیزر برای برش فلزات به صورت عمده استفاده می شود، اما لازم به ذکر است که برای برش مواردی همچون پلاستیک، شیشه، چوب، چرم و … نیز مورد استفاده قرار می گیرد. ضخامت فلز مورد نیاز پروژه ی شما کیفیت لبه های برش را تغییر می دهد. و اصلی ترین نکته این می باشد که ضخامت فلز شما تعیین می کند که پرتو با چه سرعتی عمل برش را انجام دهد.

4. استفاده از برش پروازی

در این روش از برش لیزری دستگاه عمل برش را به سرعت انجام می دهد و در نتیجه به دلیل افزایش توان تولید باعث کاهش هزینه و صرفه جویی در زمان می شود. لازم به ذکر است که برش پروازی در زمانی که فلزی که می خواهید برش دهید بیش از حد ضخیم باشد، گزینه ی مناسبی نیست و ممکن است که نتیجه ی نهایی مطلوب حاصل نشود.

5. ارزیابی میزان نیاز خود به برش لیزری

میزان نیاز شرکت و اندازه ی استفاده ی آن از برش لیزری در کاهش هزینه های جاری بسیار مورد توجه است، زیرا ممکن است که همکاری با شرکت های مربوطه برای شما بسیار مقرون به صرفه تر از خرید دستگاه های برش باشد.

دستگاه برش لیزری
دستگاه برش لیزری

کلام پایانی

مجموعه ی لیزر پرند با سابقه ای درخشان  در زمینه ی برش انواع فلزات در شهر پرند آماده ی همکاری با شرکت ها و کارگاه ها می باشد. این مجموعه با استفاده از بهترین و جدید ترین روش های برش لیزر و بروز ترین دستگاه ها می تواند شما را در آماده سازی محصولاتتان با کمترین هزینه و صرف کمترین زمان کمک کند.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *