استیل به عنوان یکی از فلزات پر کاربرد در صنایع مختلفی شناخته می شود. از استیل در زمینه های مختلفی استفاده می کنند. افراد با توجه به نیازی که به این فلز دارند، آن را با ابعاد و اندازه های دلخواه برش می دهند تا قابل استفاده باشد. با آن که روش های مختلفی برای برش این فلز وجود دارد اما امروزه استفاده از برش استیل با لیزر بسیار رایج تر از سایر روش ها است. در ادامه مزایا برش لیزر و هزینه های لازم برای این کار را برای شما بررسی کرده ایم.

همه چیز در مورد برش استیل با لیزر
همه چیز در مورد برش استیل با لیزر

مزایا و ویژگی های برش استیل با لیزر

استفاده از خدمات برش ورق استیل مزایا بیشتری را نسبت به سایر روش های مرسوم برش فلزات در اختیار افراد قرار می دهد. با استفاده از برش لیزری کار شما بسیار سریع تر و با کیفیت بهتری انجام خواهد شد. از سوی دیگر شما قادر خواهید بود که طرح های پیچیده را به راحتی بر روی ورق های خود اعمال کنید.

شایان ذکر است که هزینه های مربوط به انجام برش استیل با لیزر معقول بوده و نیازی نیست که برای انجام این کار هزینه های زیادی را صرف کنید.

کاربرد های برش استیل با لیزر

امروزه به دلیل دقت و سرعت بسیار بالا برش استیل با لیزر، از آن استفاده های بسیار زیادی می شود. در ادامه ما تعدادی از مهم ترین زمینه هایی که از خدمات برش ورق استیل استفاده می کنند را برایتان ذکر کرده ایم.

  • خودروسازی

  • هوا و فضا

  • تولید انواع وسیله های زینتی

  • تولید قطعات دستگاه های مختلف صنعتی، پزشکی و…

  • طراحی و ساخت قطعات ماشین های صنعتی

  • ساخت تابلو های تبلیغاتی

  • تولید قطعات تجهیزات آزمایشگاه ها و…

نحوه کار دستگاه برش لیزر استیل

دستگاه های برش لیزر استیل مطابق با جدید ترین تکنولوژی ها ساخته شده اند و کار با آن ها بسیار راحت است. در واقع اپراتور این دستگاه به مهارت و دانش خاصی نیاز ندارد و تنها کافی است که یک آموزش ساده استفاده با دستگاه را پشت سر بگذارد.

کاربرد های برش استیل با لیزر
کاربرد های برش استیل با لیزر

در ابتدا اپراتور طول، عرض و ضخامت قطعات مورد نظر را به دستگاه وارد می کند. بعد از آن دستگاه شروع به کار کرده و قطعات مد نظر با کمک اشعه لیزر برش داده می شوند. همچنین شما می توانید طرح های ساده و پیچیده خود را با کمک کامپیوتر وارد این دستگاه کرده و برش هایی متناسب با سلیقه و خواسته خود به دست آورید.

هزینه و قیمت برش لیزر استیل

برای تعیین دقیق هزینه های لازم برای انجام برش لیزر ورق های استیل بایستی پارامتر های مختلفی مانند ضخامت ورق، تعداد برش های مد نظر، میزان پیچیدگی طرح، مقدار جا به جایی دستگاه برش لیزر استیل و… را در نظر بگیریم. از این رو نمی توان یک مبلغ مشخص و معین برای قیمت برش لیزر استیل تعیین کرد. از این رو به شما توصیه می کنیم برای آنکه بتوانید از خدمات برش ورق استیل مقرون به صرفه بهره ببرید، قیمت کار چندین کارگاه برش لیزر را پرس و جو کرده و از منصفانه ترین کارگاه برای انجام کار کمک بگیرید.

یک توصیه مهم

با آنکه افراد در هنگام استفاده از خدمات برش لیزری ورق های استیل به هزینه های آن هم توجه می کنند اما با این همه حال لازم است بدانید که تنها توجه به قیمت انجام برش، کار درست و منطقی نیست؛ چرا که ممکن است برخی از کارگاه های برش لیزر برای جذب مشتری قیمت های پایینی را برای خدمات خود وضع کنند در حالی که کیفیت کار آن ها تعریف چندانی نداشته باشد.

اگر کار برش با لیزر بی کیفیت باشد، شما مجبور خواهید بود که هزینه های اضافی تری را صرف کنید. از این رو بهتر است در کنار توجه به قیمت کار کیفیت آن را نیز بررسی کنید.

سخن پایانی

ورق استیل یکی از فلزات بسیار پر کاربرد در صنایع مختلف است. برای آن که بتوانند از این فلز استفاده کنند لازم است تا آن را در ابعاد و اندازه های مطلوب با ضخامت مناسب برش دهند. با آنکه روش های مختلفی برای این کار وجود دارد اما اگر می خواهید کار برش سریع تر و با کیفیت بهتری اننجام شود بهتر است که از روش برش استیل با لیزر استفاده کنید.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *