مشخصات فنی دستگاه های برش لیزری

برش لیزر یکی از جدیدترین تکنولوژی هایی است که امروزه برای برش اجسام مختلف، مورد استفاده قرار می گیرد. به خصوص برای برش زدن روی فلزات، می توان از دستگاه های لیزر استفاده کرد. در دستگاه برش لیزر از یک اشعه بسیار قوی استفاده شده است که می تواند، به راحتی انواع مختلف آهن آلات و حتی آلومینیوم را برش دهد. همچنین این دستگاه ها می توانند، طرح های متنوعی را نیز، روی فلزها به وجود آورند. اگر می خواهید، بیشتر با نحوه کار دستگاه های لیزر آشنا شوید، بهتر است در ادامه با ما همراه باشید.

برش <yoastmark class=

نگاهی کلی به دستگاه های برش لیزری

نخستین دستگاه برش لیزر در سال 1965 اختراع شد. مخترع این دستگاه یک مرکز تحقیقاتی به نام Western Electric Engineering در کشور آمریکا بود. پس از کشور ایالات متحده، بریتانیا نیز این دستگاه را تولید نمود و از آن برای برش فلزات مختلف استفاده کرد. در این دستگاه ها از اشعه لیزر برای برش فلزات مختلف استفاده می شد. لیزر می تواند، به بهترین شکل اجسام مختلف را برش دهد یا روی آن ها طرح های مختلف را حکاکی کند.

دستگاه برش لیزر دارای اجزای متنوعی است که از جمله آن ها می توان به هد، تیوب، چیلر، آینه، استپ موتور، میله های آهنی و … اشاره کرد. تیوب می تواند، اشعه تولید کند؛ بنابراین می توان گفت تیوب ها دارای اهمیت بسیار زیادی در دستگاه های لیزر هستند. هد نیز همان قسمتی است که اشعه تولید شده توسط تیوب را به بیرون از دستگاه و روی جسم مورد نظر می تاباند.

بهترین روش برای برش آلومینیوم

برای برش آلومینیوم از روش های مختلفی استفاده می شود که یکی از آن ها استفاده از برش لیزر است. باید دقت داشته باشید که برای برش آلومینیوم با استفاده از لیزر چالش های مختلفی خواهید داشت و برای برش آن، شما نیاز به تخصص زیادی دارید. شما می توانید با استفاده از دستگاه لیزر، برشی صاف و بدون خراش را بر روی آلومینیوم ایجاد کنید؛ بنابراین می توان گفت بهترین روش برش آلومینیوم استفاده از دستگاه لیزر است.

اشعه های لیزر با قدرت بسیار زیاد به ورق آلومینیوم شما تابانده می شوند و می توانند، برشی تمیز روی آن ایجاد کنند. البته قیمت برش لیزر آلومینیوم، نسبت به سایر روش ها کمی بالاتر است. انواع مختلفی از دستگاه های لیزر در بازار موجود هستند که می توانند، روی فلزهای مختلف از جمله آلومینیوم برش ایجاد کنند. شما می توانید، بر اساس بودجه ای که دارید، یکی از این محصولات را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید.

مزایای استفاده از برش های <yoastmark class=

مزایای استفاده از دستگاه برش لیزر

استفاده از دستگاه های برش لیزری نسبت به روش های سنتی دارای مزایای زیادی است. از جمله این مزایا می توان به سرعت بالاتر این روش در مقایسه با روش های سنتی اشاره کرد. علاوه بر آن این دستگاه ها صدای زیادی ندارند و نویز زیادی ایجاد نمی کنند. با استفاده از این دستگاه ها می توانید برشی تمیز و زیبا روی سطح فلزات ایجاد کنید. میزان دقت در برش لیزر بسیار بالا است و شما می توانید، برش هایی دقیق و با اندازه های یکسان داشته باشید. البته بهتر است، توجه کنید که قیمت برش آلومینیوم کمی بالاتر از روش های سنتی است. میزان تغییر دما در فلزات در زمان استفاده از دستگاه های لیزر بسیار پایین است.

مهم ترین کاربردهای استفاده از دستگاه های برش <yoastmark class=

سخن پایانی

برای ایجاد برش روی فلزات مختلف از جمله آلومینیوم می توانید، از دستگاه های برش‌لیزری استفاده کنید. این دستگاه ها بدون صدا هستند و می توانند با دقت بسیار زیاد روی فلزهای مختلف برش ایجاد کنند. علاوه بر آن دستگاه های برش لیزر قادر هستند با استفاده از اشعه‌لیزر برش هایی دقیق و با ظرافت بسیار بالا روی انواع مختلف اجسام، از جمله فلزات ایجاد کنند. شما می توانید، انواع مختلف دستگاه های برش را از وب سایت لیزر پرند خریداری کنید. این دستگاه ها بسیار با کیفیت هستند و در طول زمان دچار مشکل نمی شوند و شما می توانید، در طولانی مدت از آن ها استفاده کنید.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *